Адвокат, керівник судової практики
Юридичної компанії «NOBILI» Меше Олексій
Як підготувати заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство?
Заява про відкриття провадження у справі про банкрутство може бути подана кредитором або боржником. Така заява готується у письмовій формі та подається до господарського суду за місцезнаходженням боржника.
Заявнику варто мати на увазі, що заява має відповідати Кодексу України з процедур банкрутства та Господарському процесуальному кодексу України.
У заяві має бути обов’язково зазначено: найменування господарського суду; найменування боржника (місцезнаходження, ідентифікаційний код, контактні дані та засоби зв’язку); найменування (ім’я) кредитора (місцезнаходження (місце проживання), ідентифікаційний код (РНОКПП), контактні дані та засоби зв’язку); виклад обставин, що є підставою для звернення із такою заявою; відомості про розмір вимог кредитора до боржника із зазначенням окремо розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті.перелік документів, які мають бути відповідно засвідчені та які відрізняються в залежності від заявника.
Якщо заява подається кредитором, то до неї додаються:
- Квитанція або платіжне доручення про сплату судового збору.
- Квитанція або платіжне доручення про авансування винагороди арбітражному керуючому 3 розмірів мінімальної заробітної плати за 3 місяці.
- Пропозиція кандидатури розпорядника майна (за наявності).
- Довіреність чи інший документ, якщо заяву підписано представником.
- Опис до цінного листа та поштова накладна про надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.
Заява кредитора може ґрунтуватися на об’єднаній заборгованості боржника за сукупністю його різних зобов’язань перед цим кредитором. Також, кредитори мають право об’єднати свої вимоги до боржника і звернутися до суду з однією спільною заявою. Таку заяву підписують усі кредитори, які об’єднали свої вимоги до боржника.
Якщо заяву подає боржник, то до неї додаються:
- Квитанція або платіжне доручення про сплату судового збору.
- Квитанція або платіжне доручення про авансування винагороди арбітражному керуючому 3 розмірів мінімальної заробітної плати за 3 місяці.
- Докази загрози неплатоспроможності.
- Установчі документи.
- Бухгалтерський баланс на останню звітну дату.
- Перелік кредиторів, вимоги яких визнаються, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора.
- Перелік майна із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, а також загальна балансова вартість майна.
- Перелік осіб, які мають невиконані зобов’язання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобов’язань, строку виконання та підстав виникнення.
- Відомості про всі рахунки у депозитарних установах, відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах, їх реквізити.
- Відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику, їх реквізити.
- Протокол загальних зборів (конференції) працівників боржника, відповідне рішення первинної профспілкової організації боржника про обрання представника працівників боржника для участі у справі (якщо такі збори (конференція) відбулися до подання заяви до господарського суду).
- Рішення органу управління про звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі.
- Довіреність чи інший документ, якщо заяву підписано представником.
- Інші документи, що підтверджують неплатоспроможність.
Боржник зобов’язаний у місячний строк звернутися до суду із заявою у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов’язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності).
Після подання заяви, господарський суд приймає таку заяву та постановляє ухвалу, в якій зазначає дату проведення підготовчого засідання суду.