Експертиза

 

Будівництво та девелопмент

Будівельний сектор має специфічні бізнес-ризики, такі як різке зростання вартості будівельних матеріалів, коливання обмінного курсу національної валюти, несприятливі або стихійні погодні умови, регуляторні ризики. Банкрутство є одним із дієвих інструментів повернення коштів кредиторів в повному обсязі або частково у галузі будівництва та девелопмента.

Nobili консультує компанії у сфері будівництва та девелопмента за наступними напрямками:

  • банкрутство компаній-партнерів (постачальників, дистриб’юторів, підрядників), від яких залежать результати діяльності будівельної компанії
  • вирішення спорів
  • оцінка ризиків банкрутства будівельних компаній, а також генерального та ключових підрядників
  • початок процедури банкрутства з ініціативи боржника
  • представництво інтересів будівельних компаній у процедурі банкрутства
  • представництво інтересів фізичних та юридичних осіб-кредиторів у процедурі банкрутства будівельних компаній
  • представництво у кримінальних провадженнях, пов’язаних з умисним доведенням підприємства до банкрутства
  • протидія «фіктивним банкрутствам»

Проекти

Клієнт: компанія-власник автомобільних салонів, кредитор

Nobili виступила юридичним радником кредитора у справі про банкрутство. За заявою кредитора було визнано недійсним договір купівлі-продажу об’єкта нерухомості, укладений за ціною значно нижчою від ринкової. За рахунок продажу об’єкта нерухомості було задоволено вимоги кредиторів в значному обсязі.

Сума проекту: близько USD 7 000 000

Клієнт: «Рапід КД» – будівельна компанія

Nobili виступила юридичним радником боржника, а також консультантом Арбітражного керуючого у процесі банкрутства, забезпечивши реалізацію активів боржника за найвищою вартістю та погашення вимог кредиторів, основним із яких була державна податкова інспекція.

Сума проекту: близько USD 6 000 000

Клієнт: Укрсоцбанк, входить до топ-10 банків України за розміром активів, до 2016 року – частина міжнародної групи UniCredit Group

Nobili виступила юридичним радником кредитора (Укрсоцбанку) у процедурі банкрутства щодо розробки стратегії захисту від рейдерського захоплення об’єкта незавершеного будівництва – єдиного активу банкрута. Nobili провела юридичний аудит об’єкта нерухомості, оцінку дозвільної та іншої документації, пов’язаної з будівництвом об’єкта. Nobili також виступила консультантом Арбітражного керуючого у процесі банкрутства.

Сума проекту: близько USD 6 000 000

Клієнт: національна будівельна компанія

Nobili представила інтереси клієнта в судах при оскарженні податкових повідомлень-рішень та неправомірних дій правоохоронних органів під час проведення обшуку.

Незаконно винесене податкове повідомлення-рішення було скасовано, а речі та документи, вилучені під час обшуку, повернуті клієнту.

Сума проекту: близько USD 98 000

Клієнт: національна будівельна компанія

Nobili представили інтереси клієнта щодо стягнення заборгованості за договором будівельного підряду. Правову позицію підтримано Вищим господарським судом, стягнуто грошові кошти, що становлять заборгованість, а також інфляційні збитки та три відсотки річних. Рішення суду виконано добровільно.

Сума проекту: близько USD 141 000