НеДОбанкрут. Чи як подолати ПостСOVID-ну кризу і зберегти бізнес

Тищенко Наталія
Арбітражна керуюча,
Керуюча партнерка
Юридичної компанї Nobili

 

НеДОбанкрут. Чи як подолати ПостСOVID-ну кризу і зберегти бізнес.

 

Наче великим сніжним комом ПостСOVID-на криза масово накриває підприємства борговими зобов’язаннями. Не розрахунок одного великого підприємства призводить до прострочення грошових зобов’язань десятка менших за розмірами. І так до малого бізнесу. Якщо закрити миленьку булочну на розі двох центральних вулиць міста не вимагає від власника великих витрат, то середній і великий – маючи в арсеналі борги, активи і репутацію, до останнього намагаються боротися за своє місце під сонцем. Весь цивілізований світ намагається до останнього використовувати альтернативні способи врегулювання питання реструктуризації боргів.

 

“Кредитори бувають різні: одні войовничо налаштовані «вибивати» борги, інші- з розумінням ставляться до ситуації. Але в них у всіх єдине бажання- повернути свої кошти. І виходом є досить популярний останнім часом процес. Це досудова санація за статтею 5 Кодексу України з процедур банкрутства.”

 

В чому сила?!

 

Зменшення репутаційних ризиків. Їх не варто недооцінювати. Уявімо, що велика відома компанія з міжнародними контрагентами, яка з’явиться в ЗМІ з діагнозом банкрут. Найчастіше, вона приречена на ліквідацію. Досудова санація – це ще не банкрутство. Саме ця процедура надає певні гарантії для боржника і кредиторів, без відкриття справи про банкрутство.

Досудова санація- можливість отримати кредитні канікули для погашення боргів перед кредиторами. Розрахунки будуть йти по чітко встановленій черговості і розмірі, визначених планом санації. Кредитори не можуть «рвати» компанію. На борги не будуть нараховуватись штрафні санкції. Поки триває досудова санація, відкрити справу про банкрутство не можливо. Контроль над підприємством залишається у боржника. Можливість провести оптимізацію податкового навантаження шляхом списання 3-річних податкових боргів та розстрочити наявний.

 

Як це працює?!

 

Найважче в початку досудової процедури – це зібрати всіх кредиторів і переконати, що боржник написав максимально реальний план санації і має щирий намір його виконати. Для цього боржник скликає збори кредиторів шляхом письмового повідомлення та розміщує відповідне оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України. План санації повинен бути схвалений більш ніж 50 % від загальної суми незабезпечених вимог по кожній категорії боргу незабезпеченими кредиторами. Далі господарський суд затверджує план санації, який є обов’язковим для всіх кредиторів, вимоги яких включені до плану санації. Відсутність кредитора на зборах чи його підпису на відповідних протоколах про затвердження плану санації, чиї вимоги включено, не є підставою для оскарження. Керувати процесом досудової санації і контролювати її може як сам боржник, так і керуючий санацією. Залучення арбітражного керуючого для проведення досудової санації є вагомим аргументом для отримання згоди більшості кредиторів, а для боржника – запорука дотримання вимог законодавства та запобігання помилок при проведенні процедури, а як наслідок, виключення можливостей довгих судових процесів з оскарження рішення про прийняті рішення. Використання досвіду кризис-менеджера длядосягнення довгострокових цілей з відновлення платоспроможності.

Оригінальна стаття на LegalHub: https://legalhub.online/blogy/nedobankrut-chy-yak-podolaty-postsovid-nu-kryzu-i-zberegty-biznes